KDO STOJÍ ZA PROJEKTEM BUSINESS EVOLUTION? SEZNAMTE SE S DANIELOU AIDAN.

01.12.2016 10:03


Daniela Aidan, zakladatelka a CEO vzdělávací společnosti Business Evolution, je expertkou na vývoj firemních systémů a tvorbu organických, živých firemních struktur. Je autorkou systemického modelu ŽIVÁ FIRMA a metodiky systemického tvůrčího procesu, tzv. TVŮRČÍ DÍLNY. Jako lektorka vede vzdělávací programy Business Evolution.


Od roku 2011 intenzivně studovala dynamiku firemních systémů, pozadí příčin konfliktů, stagnace, ovzduší strachu či tlaku na výkon a skryté souvislosti, které ovlivňují úspěch či neúspěch a vývoj v podnikání.

„Mým cílem bylo vytvořit jednoduchý a účinný nástroj, jak zlepšit pracovní podmínky a prostředí ve firmách tak, aby zde lidé mohli svobodně tvořit, využívat své talenty a realizovat své poslání. A firmy díky tomu mohly prosperovat a vytvářet zajímavé inovativní a prospěšné produkty pro nás všechny.“

Výsledkem je komplexní model ŽIVÁ FIRMA pro nastavení a řízení firem jako živých eko-systémů, které jsou zároveň propojené s větším celkem – lidmi, společností, světem, přírodou, univerzem.

Takové firmy se vyvíjejí skrze organickou strukturu, synergickou spolupráci a tvoří na základě svého poslání a hodnot.

 

Model ŽIVÁ FIRMA nastavuje vyvážené vztahy 12 klíčových oblastí potřebných pro správné fungování firmy. Většina firemních problémů jako např. zjevné či skryté pracovní konflikty, firemní stagnace, zdržení projektů, dluhy, nenaplněné prodejní výsledky či ztráta smyslu spočívá právě v hluboké nerovnováze těchto klíčových principů ve firmě.

Jedním z nástrojů pro pochopení a následné uplatnění modelu v každodenní firemní praxi jsou TVŮRČÍ DÍLNY. Jejich základem je systemický proces. Během práce ve skupině zobrazíme všechny části firemního systému, které mají vliv na řešený problém (nazýváme je informační body nebo proměnné). Vidíme pravdivě a autenticky jejich vzájemné vztahy a všechny faktory, které tyto vztahy ovlivňují.

Postupně upravujeme systém tak, abychom dosáhli jeho rovnováhy – situace, kdy všechny součásti systému jsou na svém správném místě. Během simulace různých řešení máte možnost vidět, jaký následek by tato řešení měla ve skutečnosti – a vybrat to, které se ukázalo jako nejvhodnější.


Chcete si systemický proces vyzkoušet na vlastní kůži a zažít FLOW ŽIVÉ FIRMY?

Přijďte na ukázkový workshop Tvůrčí dílny 26.1. nebo 16. 2. 2017. Registrace zde >>