Ohlasy účastníků našich programů

 

Reakce účastníků tvůrčích dílen - únor - červen 2015

Musím říct, že využiji vše, co mi tvůrčí dílny daly. A moc si přeji, abych na nic z toho nezapoměl. Využiji správné používání energie, využijí dýchání, využiji strategií a metody ukázané na tvůrčích dílnách. Hlavně konečně využiji sebe celého! Denně to "prodýchávám" a hodím do "kotníků"....Vždycky to funguje. Díky!

 

Oceňuji především nový, ale přesto ucelený pohled na firmu, její řízení a správu prostřednictvím konceptu ŽIVÁ FIRMA. Jako velice podstatné vnímám propojení leaderů s duchem a posláním firmy a tím nastartování smysluplných trvalých změn ve firmě. V tom bych chtěla pomáhat.

 

Ráda bych využila ve firmě poznatky z ŽIVÉ FIRMY.  A osobně hodně využívám poznatky z mojí vlastní systemické práce: Vyrazila jsem přímo za klienty a snažím se zjistit, jaká je pro ně větší přidaná hodnota v produktech. Teď hodně využívám změnu přístupu v prodeji  ( prodej přes užitek, vnímání potřeb klienta ale i kolegů ).

 

Naučíte se chápat nejdříve celek a pak jeho jednotlivosti (v životě to zkoušíme opačně a moc nám to nefunguje) a vše co se naučíte, můžete hned použít.

 

Velké díky za příležitost podívat se na věci úplně jinak, kdy je najednou řešení tak jednoduché, tak jasné. Zcela nový pohled na způsob řešení mnoha složitých situací, osobních i pracovních, skvělou metodou. Systemický proces, který  prostřednictvím lektorky za použití  členů skupiny ukazuje konkrétní příklady řešení často "neřešitelných" situací, je skvělou formou poznání a pochopení. 

 

Mnoho z nás, myslím úplně všichni, na začátku vůbec nevěděli, kde se vlastně konkrétní problém nachází, jak ho správně pojmenovat, kde ho vlastně hledat a už vůbec jak ho řešit. Modelové příklady za přímého zapojení účastníků dává situacím, konfliktům, vizím, nápadům, produktům, ideím a nápadům tvář. Daná věc je najednou vidět, dostává  jméno, ukazuje se, kde je chyba. Z poznání plyne pochopení. Z pochopení plyne řešení a uvědomění.

 

Tvůrčí dílny mi daly rozhodně věší nadhled na svět byznysu, lepší pochopení toho, jak to teď vlastně funguje a proč a co by se dalo změnit. Pochopení, proč se lidé chovají tak či onak a to, že to mnohdy není tak že by byli špatní, ale že se systém snaží skrze ně projevit.


Spolupráce s lektorkou Danielou byla vynikající. Přesto, že jsem se někdy ztratil v chápání a nevěděl přesně, co dělat, její ochota věci zopakovat vše srovanala. Jen se člověk nesmí bát zeptat nebo požádat o vysvětlení. Obdiv směrem k lektorce. Obdiv k celému organizačnímu týmu a velké Díky!

Naprosto nejsilnější zážitek bylo postavení mé vlastní struktury, hodně se k tomu vracím a začíná se to zhmotňovat i v realitě. Moc děkuji za metodické zprávy, vždycky tam najdu něco nového. Na osobní úrovni to znamenalo velký posun v mých osobních hodnotách a v chápání mé přirozenosti, toho jaká jsem a proč taková jsem. Mnohem líp vidím, co vlastně mohu dávat, v čem jsem dobrá, takže i posílení sebevědomí.  


Tvůrčí dílny mi přinesly nové kamarády a zážitek na celý život, na který budu vždy v dobrém vzpomínat a na mé rozhodování v budoucnu budou mít naše sezení a ponaučení z nich velký vliv. Zde člověk nemůže nic ztratit, naopak získat, ale nesmí se bát. 

 

Pracovně se mi teď lépe nastavují limity. V práci se mi vše zklidnilo, tak nějak to pěkně proudí, plyne a já si umím lépe prosazovat svůj názor, který je ceněný. Jsem více s klienty, cítím se silnější a na situace, které se dějí - ať pozitivní nebo negativní - se dívám víc s nadhledem. Jsem více v klidu a chci věci dotahovat dokonce…..mám nové rozjeté projekty a ukáže se až časem, jak moc úspěšné byly.

 

Tvůrčí dílny pro mne jsou velkým přínosem pro práci i soukromí. Musí se vyzkoušet. …já jim věřím, protože změny k lepšímu vnímám a vidím v reálném životě. Byl to jedinečný program, dal mi více, než kterýkoliv jiný.

 

Je to ojedinělá metoda, která, i když ji nedokážu popsat, má v sobě spoustu pravd a dokáže nás posunout neuvěřitelně dopředu.  Doporučuji všem, hlavně těm, kteří mají tu moc a sílu rozhodovat i o druhých.

 

Holky z BE jsou jedinečné, umí to, co nikdo jiný. Jde jim o to, aby bylo dobře všem a všude. No, a také jsou dost přísné, nemažou vám med kolem úst. Přesto vyšší záměr toho procesu je užitečný, láskyplný a cítím, že je to v souladu se vším okolo, příroda, rodina, bussiness….prostě život, a ten mě také teď i víc baví!

 

Teď cítím více sebe-vědomí a vnitřní síly, než jsem měl, když si vzpomenu na svou systemickou práci. Intelektuálně mě hezky vytížil váš model ŽIVÁ FIRMA, protože těch možností, jak na to koukáte, čtverců a trojúhelníků, které tam jsou a to spojení, v tom nacházím logiku, která se mi líbí.


Průběh programu byl krásně přizpůsoben potřebám a přáním účastníků. Přesto bylo dost času probrat plánovaný program a teorii. Oceňuji zejména vytvoření bezpečného prostoru pro sdílení i individuální práci, ze které jsme se vždy poučili všichni.